Smacznie Zdrowo Kolorowo


Smacznie Zdrowo Kolorowo to akcja propagująca wspólne spędzanie czasu podczas przygotowywania i spożywania rodzinnego posiłku. Przewodnim wydarzeniem promującym akcję jest organizowany cyklicznie konkurs na potrawę przyrządzaną wspólnie przez rodziców z dziećmi.

Spotkania kulinarne w ramach konkursu odbywają się cyklicznie od lutego do maja. Dotychczas odbyły się edycje w 2013, 2015 oraz 2016 roku. W trakcie czterech sesji dwuosobowe, rodzinne drużyny przyrządzały swoje potrawy z obiadowego menu: sałatka i przystawka, zupa, deser oraz danie główne. Zwycięzcy poszczególnych odcinków spotykali się w finale, który odbywał się w Studio Kulinarnym BOOK&COOK, Restauracji: „U Kretschmera” oraz w Hotelu IBIS w Łodzi.

We wszystkich edycjach akcji wzięli udział Rodzice oraz Dziadkowie z dziećmi i wnukami z Prywatnej Szkoły Podstawowej Kornelówka. W każdym z kulinarnych zmagań rywalizowali ze sobą reprezentanci poszczególnych klas ze swoimi opiekunami. Każde ze spotkań wyłaniało zwycięzców. Do realizacji projektu Smacznie Zdrowo Kolorowo organizatorom udało się zaprosić profesjonalistów z wielu dziedzin, którzy brali udział w obradach jury lub też pełnili rolę mentora.

Rolę mentora, opiekuna i kulinarnego guru pełni – Marcin Stachecki (szef restauracji „U Szwajcara” w Łodzi).

14 marca 2015 roku odbył się dodatkowy odcinek SZK poświęcony kuchni francuskiej. Impreza odbywała się w ramach projektu „łódzkie bardziej francuskie”. Do udziału w konkursie zaproszono wówczas dzieci wraz z Rodzicami z łódzkich przedszkoli.

Dzięki Smacznie Zdrowo Kolorowo uczniowie Szkoły Kornelówka brali czynny udział w Festwalu Dobrego Smaku. 9 czerwca 2013 roku dzieci wraz z Rodzicami prowadziły warsztaty kulinarne w namiocie festiwalowym poświęconym akcjom dla najmłodszych.

W ramach realizacji projektu Smacznie Zdrowo Kolorowo powstała strona internetowa www.smacznie.edu.pl, na której można odnaleźć opisy wszystkich odcinków konkursu, relacje prasowe oraz fotograficzne.

Smacznie Zdrowo Kolorowo otrzymało w minionych edycjach oficjalne patronaty: Szkoły na widelcu (Fundacji prowadzonej przez Grzegorza Łapanowskiego - jurora w Top Chef), Festiwalu Dobrego Smaku oraz Banku Ochrony Środowiska.stat4uSZKOŁA PODSTAWOWA KORNELÓWKA
91-744 Łódź, ul.Sucharskiego 3,
tel./fax:+48/42/ 656 19 06, mobile: +48
e-mail: informacja@kornelowka.edu.pl, www.kornelowka.edu.pl

© design by Agnieszka Wojtas informacja o stronie